Features, Advantages, & Benefits
Item NoD29A
0D29A Masteroll Rear Hanger 72" Long - Satin Anodized
Unit Of Measure EA

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoD29A
FHC Masteroll Rear Hanger 72" Long - Satin Anodized
Unit Of Measure EA
Features, Advantages, & Benefits
Satin Anodized Finish
Set-Screw Application
No Fabrication Required
Pre-Cut Length For Less Waste
Requires D679 Rollers
Features, Advantages, & Benefits
Overview
The FHC 0D29 Masteroll Overhead Rear Hanger is used with other components to make unique efficient interior Pass-Thru service windows. This helps in keeping your cost and wait time down by avoiding the usual extensive fabrications and long ETA's. Hanger requires the 0D679 Nylon Rollers which are sold separately. The Front Hanger is FHC part# 0D28
* Always wear the correct safety gear to protect yourself. Failure to do so may cause serious operator injury * *Product info might vary from actual material. Please contact us if there's any concern.
| Product Name | FHC Masteroll Rear Hanger 72" Long - Satin Anodized |
|---|---|
| Item No | D29A |
| Weight | 1.000000 |
| Select Your Color/Finish | Satin Anodized |
| Compare To | 0D29A |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Height | 2.187 Overall |
| Product Width | .312 Pocket |
| Ship Via | UPS |

