Item No
D610
FHC Aluminum 'H' Bar for All FHC Tracks 144"
Unit Of Measure EA
Only %1 left
Features, Advantages, and Benefits
Description
Overview
The FHC Aluminum Track Extrusions are unique yet simple economical metals that have been used in the Industry for years. These versatile extrusions combined with other components are not only exclusive for Industrial / Commercial Window applications but also very popular in the industry to customize beautiful Sliding Glass Door Displays. This helps in keeping your cost and wait time down by avoiding the usual extensive fabrications and long ETA's.
* Always wear the correct safety gear to protect yourself. Failure to do so may cause serious operator injury * *Product info might vary from actual material. Please contact us if there's any concern.
| Product Name | FHC Aluminum 'H' Bar for All FHC Tracks 144" |
|---|---|
| Item No | D610 |
| Compare To | D610A |
| Ships Air | Requires cutting to ship via UPS |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Height | 1.000" |
| Product Width | .434" |
| Ship Via | Truck |


