Features, Advantages, & Benefits
Item No24LHDU
24LHDU Ladder Pull 1-1/4" 24" Overall 12" Center-to-Center - Dark Bronze Anodized
Unit Of Measure EA
Case Quantity 10

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item No24LHDU
FHC Ladder Pull 1-1/4" 24" Overall - Dark Bronze Anodized
Unit Of Measure EA
Case Quantity 10
Features, Advantages, & Benefits
For Glass, Aluminum, and Wood Doors
Back-to-Back Ladder Pulls
Available In Four Standard Architectural Finishes
Six Lengths to Choose From
Easy to Install 12" C/C Hole Spacing
Modern, Elegant Design for Office and Commercial Settings
Custom Finishes and Lengths Available Upon Request
Features, Advantages, & Benefits
| Product Name | FHC Ladder Pull 1-1/4" 24" Overall - Dark Bronze Anodized |
|---|---|
| Item No | 24LHDU |
| Weight | 3.000000 |
| Select Your Color/Finish | Dark Bronze Anodized |
| Case Quantity | 10 |
| Center-to-Center | 12" Center-to-Center |
| Catalog Page | FAH23R p. 146 |
| Hole Size Required | 5/8" |
| Minimum Order Quantity | 1 |

