Features, Advantages, & Benefits
Item No72LHMB
72LHMB FHC Ladder Pull 1-1/4" 72" Overall 60" Center-to-Center - Matte Black
Unit Of Measure EA
Case Quantity 5

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item No72LHMB
FHC Ladder Pull 1-1/4" 72" Overall - Matte Black
Unit Of Measure EA
Case Quantity 5
Features, Advantages, & Benefits
For Glass, Aluminum, and Wood Doors
60" Center-to-Center
Back-to-Back Ladder Pulls
Available In Four Standard Architectural Finishes
Six Lengths to Choose From
Easy to Install
Modern, Elegant Design for Office and Commercial Settings
Custom Finishes and Lengths Available Upon Request
Features, Advantages, & Benefits
| Product Name | FHC Ladder Pull 1-1/4" 72" Overall - Matte Black |
|---|---|
| Item No | 72LHMB |
| Weight | 11.000000 |
| Select Your Color/Finish | Matte Black |
| Select Your Size | 72" |
| Case Quantity | 5 |
| Compare To | 72LPMBL |
| Center-to-Center | 60" Center-to-Center |
| Catalog Page | FAH23R p. 146 |
| Hole Size Required | 5/8" |
| Minimum Order Quantity | 1 |

