Features, Advantages, & Benefits
Item NoBN666
BN666 Bullet Resistance Speak-Thru 6" Round - Brushed Stainless
Unit Of Measure EA
Case Quantity 12

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoBN666
FHC Bullet Resistant Speak-Thru 6" Round - Brushed Stainless
Unit Of Measure EA
Case Quantity 12
Features, Advantages, & Benefits
Heavy Stainless Steel Construction with Brushed Finish
Bullet Resistant Level 3
This 6" Diameter FHC Speak-Thru
Requires 5” Diameter Hole
Optional Spacer Rings Available for use with 1-3/16" Glass
Accommodates 1-3/16" to 1-7/8" Glass Thickness
| Product Name | FHC Bullet Resistant Speak-Thru 6" Round - Brushed Stainless |
|---|---|
| Item No | BN666 |
| Weight | 6.000000 |
| Select Your Color/Finish | Brushed Stainless |
| Glass Thickness | 1-3/16" to 1-7/8" |
| Case Quantity | 12 |
| Compare To | N666 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Length | 6" Diameter |

