Features, Advantages, & Benefits
Item NoCBW38
FHC Clear Bottom Wipe Drip Rail for 3/8" Glass
Unit Of Measure EA
Case Quantity 40

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoCBW38
FHC Clear Bottom Wipe Drip Rail for 3/8" Glass
Unit Of Measure EA
Case Quantity 40
Features, Advantages, & Benefits
Optically Clear Bottom Edge Wipe For 3/8" Glass
Our Top Selling Bottom Wipe With Drip Rail
Disperses Water Back Into Shower
Dual Durometer Soft Leg Design
95" Stock Lengths, Designed to be Cut to Size at Jobsite
Features, Advantages, & Benefits
| Product Name | FHC Clear Bottom Wipe Drip Rail for 3/8" Glass |
|---|---|
| Item No | CBW38 |
| Weight | 0.200000 |
| Glass Thickness | 3/8" |
| Case Quantity | 40 |
| Compare To | P990WS PDR38 V110020CLR95 |
| Select Your Length | 95" Single Rail |
| Catalog Page | FSH24 p. 106 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Warranty | 15 - Year Warranty |

