Features, Advantages, & Benefits
Item NoCUB12
FHC Clear Vinyl Bulb Seal For 1/2" Glass
Unit Of Measure EA
Case Quantity 50

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoCUB12
FHC Clear Vinyl Bulb Seal For 1/2" Glass
Unit Of Measure EA
Case Quantity 50
Features, Advantages, & Benefits
Use With In/Outswing Shower Doors
95" Stock Lengths
Use With Tempered Glass
Soft Bulb Allows for In/Outswing
Crystal Clear
UV Resistant
Mold Resistant, with Anti-Fungal Additives
| Product Name | FHC Clear Vinyl Bulb Seal For 1/2" Glass |
|---|---|
| Item No | CUB12 |
| Weight | 0.000000 |
| Glass Thickness | 1/2" |
| Select Your Size | 1/2" |
| Case Quantity | 50 |
| Compare To | PCR12 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Warranty | 15 - Year Warranty |

