Features, Advantages, & Benefits
Item NoCUC2240
CUC2240 Wet Glaze 1" x 2" Deep U-Channel 240" Length
Unit Of Measure SL

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoCUC2240
FHC 1" x 2" Deep U-Channel 240" Length
Unit Of Measure SL
Only %1 left
Features, Advantages, & Benefits
Standard U-Channel for 3/8" or 1/2" Glass
20' Lengths
Available in Five Finishes
Use with our S450 Silicone Sealant
Use Monolithic Tempered Glass
Description
| Product Name | FHC 1" x 2" Deep U-Channel 240" Length |
|---|---|
| Item No | CUC2240 |
| Glass Thickness | 3/8" - 1/2" |
| Compare To | WU2MBL240 |
| Select Your Length | 240" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Height | 2" |
| Product Width | 1" |

