Features, Advantages, & Benefits
Item NoEH168CH
EH168CH Large Wall Mount Set Screw Hinges for 3/16" to 5/16" Glass - Chrome
Unit Of Measure PK

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoEH168CH
FHC Large Wall Mount Set Screw Hinges for 3/16" to 5/16" Glass - Chrome - 2pk
Unit Of Measure PK
Features, Advantages, & Benefits
2 Per Pack
No Glass Drilling/Cut Outs Required
Three Plastic Tipped Set Screws Secure the Glass
| Product Name | FHC Large Wall Mount Set Screw Hinges for 3/16" to 5/16" Glass - Chrome - 2pk |
|---|---|
| Item No | EH168CH |
| Weight | 0.690000 |
| Select Your Color/Finish | Chrome |
| Glass Thickness | 3/16" - 5/16" |
| Compare To | EH168 |
| Material | Brass |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Height | 2-3/8" |
| Weight Capacity | 20 lbs. |

