Features, Advantages, & Benefits
Item NoEH184CH
EH184CH Half Round Series Hinges for 1/4" to 5/16" Glass - Chrome
Unit Of Measure PK

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoEH184CH
FHC Half Round Series Hinges for 1/4" to 5/16" Glass - Chrome - 2pk
Unit Of Measure PK
Features, Advantages, & Benefits
2 Per Pack
Only One 1/2" Drilled Hole Required
| Product Name | FHC Half Round Series Hinges for 1/4" to 5/16" Glass - Chrome - 2pk |
|---|---|
| Item No | EH184CH |
| Weight | 1.000000 |
| Select Your Color/Finish | Chrome |
| Glass Thickness | 1/4" - 5/16" |
| Compare To | EH184 |
| Material | Brass |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Height | 2-3/16" |
| Weight Capacity | 50 lbs. (2 Hinges) / 75 lbs. (3 Hinges) |

