Features, Advantages, & Benefits
Item NoEH246CH
EH246CH Double Wall-to-Glass Hinges for 1/4" to 5/16" Glass - Chrome
Unit Of Measure PK

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoEH246CH
FHC Double Wall-to-Glass Hinges for 1/4" to 5/16" Glass - Chrome - 2pk
Unit Of Measure PK
Features, Advantages, & Benefits
2 Per Pack
Solid Brass Construction
Clear Vinyl Pad Inserts Protect the Glass
| Product Name | FHC Double Wall-to-Glass Hinges for 1/4" to 5/16" Glass - Chrome - 2pk |
|---|---|
| Item No | EH246CH |
| Weight | 1.000000 |
| Select Your Color/Finish | Chrome |
| Glass Thickness | 1/4" - 5/16" |
| Compare To | EH246 |
| Material | Brass |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Height | 2-5/16" |
| Weight Capacity | 30 lbs. |

