Features, Advantages, & Benefits
Item NoEH328SC
EH328SC Wide Glass Door Pivot Hinges for 1/4" to 5/16" Glass - Satin Chrome
Unit Of Measure PK

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoEH328SC
FHC Wide Glass Door Pivot Hinges for 1/4" to 5/16" Glass - Satin Chrome - 2pk
Unit Of Measure PK
Features, Advantages, & Benefits
2 Per Pack
Two Plastic Tipped Set Screws Secure the Glass
For 1/4" to 5/16" Glass
No Cut Outs or Drilling into Glass Door Required
| Product Name | FHC Wide Glass Door Pivot Hinges for 1/4" to 5/16" Glass - Satin Chrome - 2pk |
|---|---|
| Item No | EH328SC |
| Weight | 0.560000 |
| Select Your Color/Finish | Satin Chrome |
| Glass Thickness | 1/4" - 5/16" |
| Compare To | EH328 |
| Material | Brass |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Height | 1-3/16" |
| Weight Capacity | 28 lbs. |

