Features, Advantages, & Benefits
Item NoSN2412
SN2412 Header for Shannon Pass-Thru Window 12' Long
Unit Of Measure EA

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoSN2412
FHC Header for Shannon Pass-Thru Window 12' Long
Unit Of Measure EA
Only %1 left
Features, Advantages, & Benefits
2"w X 2-1/2"h Header
Designed for 1/4" Glass Bypass Doors
Monolithic Tempered Glass Recommended
12’ stock length used for existing Shannon Pass-Thru System
Available in Satin Anodize, Brite Anodized and Dark Bronze Anodize
Description
| Product Name | FHC Header for Shannon Pass-Thru Window 12' Long |
|---|---|
| Item No | SN2412 |
| Compare To | D24A |
| Select Your Length | 12' |
| Custom Length | CALL |
| Limitations | 1/4" Tempered Glass |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Height | 2-1/2" |
| Product Length | 144" |
| Product Warning | *Always wear the appropriate safety gear to protect yourself. Failure to do so may cause serious operator injury. *Images shown are close representations of the product. Colors might vary depending on your computer's video display capabilities. |
| Product Width | 2"O.D / 1-5/8" I.D @ Open Bottom End |
| Ship Via | COMMON CARRIER TRUCK OR CUT DOWN FOR UPS SHIPPING |

