Features, Advantages, & Benefits
Item NoTBRN8X24
TBRN8X24 8" Pull Handle 24" Towel Bar Combo No Washers
Unit Of Measure EA

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoTBRN8X24
FHC 8" Pull Handle 24" Towel Bar Combo No Washers
Unit Of Measure EA
Only %1 left
Features, Advantages, & Benefits
Heavy Duty Tubular Construction, 3/4" Diameter
Includes One 8" Pull and One 24" Towel Bar
Available in 4 Finishes
Plastic Washers Help Prevent Damage to Glass
No Metal Washers for a Seamless Look
M6-1 Threading
8" and 24" CTC Hole Spacing
(3) 1/2" Diameter Holes in Glass
Description
| Product Name | FHC 8" Pull Handle 24" Towel Bar Combo No Washers |
|---|---|
| Item No | TBRN8X24 |
| Compare To | BMNW8X24 |
| Center-to-Center | 8" and 24" CTC Hole Spacing |
| Catalog Page | FSH24 p. 67 |
| Glass Fabrication | (3) 1/2" Diameter Holes in Glass |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Warranty | 15 - Year Warranty |

