Item No
AL6X12CH
FHC Hinge Coverplate Screws 8-Pk Allen HD 6mm X 12mm - Polished Chrome
Unit Of Measure PK
Features, Advantages, and Benefits
- 6mm x 12mm Allen Screws
- Use when Replacing Hinge Cover plates
- Available in our 4 Standard Finishes
- Phillips Screws Also Available
| Product Name | FHC Hinge Coverplate Screws 8-Pk Allen HD 6mm X 12mm - Polished Chrome |
|---|---|
| Item No | AL6X12CH |
| Weight | 0.060000 |
| Select Your Color/Finish | Polished Chrome |
| Compare To | A612CH |
| Catalog Page | FSH24 p. 50 |
| Ships Air | Ships Air |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Height | 12 mm |
| Product Width | 6 mm |
| Ship Via | Ships UPS |
| Warranty | 15 - Year Warranty |


