Item No
CUC2PB
FHC 1" x 2" Deep U-Channel 120" Length - Polished Brass
Unit Of Measure EA
Features, Advantages, and Benefits
- Standard U-Channel for 3/8" or 1/2" Glass
- 10' Lengths
- Available in Five Finishes
- Use with our S450 Silicone Sealant
- Use Monolithic Tempered Glass
- Standard U-Channel for 3/8" or 1/2" Glass
- 10' Lengths
- Available in Five Finishes
- Use with our S450 Silicone Sealant
- Use Monolithic Tempered Glass
| Product Name | FHC 1" x 2" Deep U-Channel 120" Length - Polished Brass |
|---|---|
| Item No | CUC2PB |
| Weight | 0.000000 |
| Select Your Color/Finish | Polished Brass |
| Glass Thickness | 3/8" - 1/2" |
| Compare To | WU2PBSL |
| Select Your Length | 120" |
| Catalog Page | FAH23R p. 30 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Height | 2" |
| Product Length | 120" |
| Product Width | 1" |


