Item No
D610DU
FHC Aluminum 'H' Bar for All FHC Tracks 144" - Dark Black/Bronze Anodized
Unit Of Measure EA
Features, Advantages, and Benefits
Overview
The FHC Aluminum Track Extrusions are unique yet simple economical metals that have been used in the Industry for years. These versatile extrusions combined with other components are not only exclusive for Industrial / Commercial Window applications but also very popular in the industry to customize beautiful Sliding Glass Door Displays. This helps in keeping your cost and wait time down by avoiding the usual extensive fabrications and long ETA's.
* Always wear the correct safety gear to protect yourself. Failure to do so may cause serious operator injury * *Product info might vary from actual material. Please contact us if there's any concern.
| Product Name | FHC Aluminum 'H' Bar for All FHC Tracks 144" - Dark Black/Bronze Anodized |
|---|---|
| Item No | D610DU |
| Weight | 0.000000 |
| Select Your Color/Finish | Dark Black Bronze Anodized |
| Compare To | 0D610DU |
| Ships Air | Requires cutting to ship via UPS |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Height | 1.000" |
| Product Length | 144" |
| Product Width | .434" |
| Ship Via | Truck |


