Item No
D651MB
FHC 1/4" Deep Nose Heavy Indented Aluminum J-Channel - 144" Length - Matte Black
Unit Of Measure EA
Features, Advantages, and Benefits
- Used at Top of Mirror Installations
- Indented for Air Circulation Behind Mirror to Prevent Moisture Damage
- 12' Stock Lengths
- Available in Several Finishes
| Product Name | FHC 1/4" Deep Nose Heavy Indented Aluminum J-Channel - 144" Length - Matte Black |
|---|---|
| Item No | D651MB |
| Weight | 1.000000 |
| Select Your Color/Finish | Matte Black |
| Glass Thickness | 1/4" |
| Compare To | 0D651MB |
| Catalog Page | FSH24 p. 160 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Length | 144" |


