Item No
SB34C20
FHC 240" Long Aluminum Smoke Baffle for 3/4" Glass
Unit Of Measure EA
Features, Advantages, and Benefits
- Create Unobtrusive Smoke Barriers
- Helps Confine Smoke to a Specific Area
- Required to Meet Building Codes in Some Regions
- Brushed Stainless, Dark Bronze, Polished Brass, Polished Stainless, Satin Anodized and Custom Finishes Available
- Used with 3/4" Tempered Glass
| Product Name | FHC 240" Long Aluminum Smoke Baffle for 3/4" Glass |
|---|---|
| Item No | SB34C20 |
| Weight | 0.000000 |
| Glass Thickness | 3/4" |
| Compare To | B7B20 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Length | 240" |
| Ship Via | Stock Lengths Must Ship Common Carrier |


