Features, Advantages, & Benefits
Item NoBAMS100A
BAMS100A Bulk Standard Mail Slot 2-5/8" x 9-5/8" - Satin Anodized
Unit Of Measure BX

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoBAMS100A
FHC Bulk Standard Mail Slot - 50/Bx - 2-5/8" x 9-5/8" - Satin Anodized
Unit Of Measure BX
Features, Advantages, & Benefits
For 1/4" Glass
No Mounting Screws Required
Spring Mechanisms Concealed Keeping the Flap Closed Securely
Spring Closing Helps Prevent Dust and Water From Entering
50 Per Bulk Box
Suggested Measurement: 34" From Door Bottom to Cutout Center
| Product Name | FHC Bulk Standard Mail Slot - 50/Bx - 2-5/8" x 9-5/8" - Satin Anodized |
|---|---|
| Item No | BAMS100A |
| Weight | 22.000000 |
| Select Your Color/Finish | Satin Anodized |
| Glass Thickness | 1/4" |
| Compare To | BMS100A |
| Select Your Length | 2-5/8" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Length | 2-5/8" |
| Product Width | 9-5/8" |

