Features, Advantages, & Benefits
Item NoD657BN
FHC 1/4" Standard Heavy Indented Aluminum J-Channel - 144" Length - Brushed Nickel
Unit Of Measure EA
Case Quantity 50

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoD657BN
FHC 1/4" Standard Heavy Indented Aluminum J-Channel - 144" Length - Brushed Nickel
Unit Of Measure EA
Case Quantity 50
Features, Advantages, & Benefits
Used at Bottom of Mirror Installations
Indented for Air Circulation Behind Mirror to Prevent Moisture Damage
12' Stock Lengths
Available in Several Finishes
Punched and Slotted Backs for Easy Installation
| Product Name | FHC 1/4" Standard Heavy Indented Aluminum J-Channel - 144" Length - Brushed Nickel |
|---|---|
| Item No | D657BN |
| Weight | 1.000000 |
| Select Your Color/Finish | Brushed Nickel |
| Glass Thickness | 1/4" |
| Case Quantity | 50 |
| Compare To | 0D657BN |
| Catalog Page | FSH24 p. 160 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Length | 144" |

