Features, Advantages, & Benefits
Item NoCRU710
FHC Cap Rail 1-5/16" x 1-1/4" x 1-5/16" 120" Stock Lengths
Unit Of Measure EA

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoCRU710
FHC Cap Rail 1-5/16" x 1-1/4" x 1-5/16" 120" Stock Lengths
Unit Of Measure EA
Only %1 left
Features, Advantages, & Benefits
Used as a Cap Rail For Guardrail Applications
Compatible with 11/16", 3/4" and 13/16" Glass (Wet Glazed)
120” length
End Caps, Corners and Connector Sleeves Sold Separately
Custom Corners and Fabrication Services Available, Contact FHC Technical Sales for a Quote
Description
| Product Name | FHC Cap Rail 1-5/16" x 1-1/4" x 1-5/16" 120" Stock Lengths |
|---|---|
| Item No | CRU710 |
| Weight | 0.000000 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Height | 1-5/16" |
| Product Length | 120" |
| Product Width | 1-1/4" |
| Ship Via | Stock Lengths Must Ship Common Carrier |

