Features, Advantages, & Benefits
Item NoEH244PB
EH244PB Double Wall-to-Glass Hinges for 1/4" to 5/16" Glass - Polished Brass
Unit Of Measure PK

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoEH244PB
FHC Double Wall-to-Glass Hinges for 1/4" to 5/16" Glass - Polished Brass - 2pk
Unit Of Measure PK
Features, Advantages, & Benefits
2 Per Pack
Solid Brass Construction
Clear Vinyl Pad Inserts Protect the Glass
| Product Name | FHC Double Wall-to-Glass Hinges for 1/4" to 5/16" Glass - Polished Brass - 2pk |
|---|---|
| Item No | EH244PB |
| Weight | 1.000000 |
| Select Your Color/Finish | Polished Brass |
| Glass Thickness | 1/4" - 5/16" |
| Compare To | EH244 |
| Material | Brass |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Height | 2-5/16" |
| Weight Capacity | 30 lbs. |

