Features, Advantages, & Benefits
Item NoEH86PB
EH86PB Square Corner Glass Hinges for 1/4" to 5/16" Glass - Polished Brass
Unit Of Measure PK

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoEH86PB
FHC Square Corner Glass Hinges for 1/4" to 5/16" Glass - Polished Brass - 2pk
Unit Of Measure PK
Features, Advantages, & Benefits
2 Per Pack
For 1/4" to 5/16" Tempered Glass
180 Degree Swing Door
One 9/16" Hole Needed
Width of 24" Max
| Product Name | FHC Square Corner Glass Hinges for 1/4" to 5/16" Glass - Polished Brass - 2pk |
|---|---|
| Item No | EH86PB |
| Weight | 1.000000 |
| Select Your Color/Finish | Polished Brass |
| Glass Thickness | 1/4" - 5/16" |
| Compare To | EH86 |
| Material | Brass |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Height | 1-5/32" |
| Weight Capacity | 50 lbs. |

