Features, Advantages, & Benefits
Item NoSL25S12SA240
FHC 2-1/2" Tall Square Low Profile Sidelite Rail 240" Length With Reversible Saddle - Satin Anodized
Unit Of Measure EA

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoSL25S12SA240
FHC 2-1/2" Tall Square Low Profile Sidelite Rail 240" Length With Reversible Saddle - Satin Anodized
Unit Of Measure EA
Features, Advantages, & Benefits
Advance Series Sidelite Rails Combine With FHC Herc-Door Rails to Create a Nearly Seamless Appearance
Available in 2-1/2", 4" and 10" Square and Tapered Profiles
Includes a Reversible Saddle for Standard 1/4" Clearance or 3/4" Clearance When Thresholds are Required
All Sidelites Include Glazing Gaskets
End Caps and Mounting Anchors are Sold Separately
Also Available for 3/8", 5/8" and 3/4" Glazing. Contact Us for a Quote.
Features, Advantages, & Benefits
WARNING: Cancer and Reproductive Harm. Learn More P65Warnings.ca.gov
| Product Name | FHC 2-1/2" Tall Square Low Profile Sidelite Rail 240" Length With Reversible Saddle - Satin Anodized |
|---|---|
| Item No | SL25S12SA240 |
| Weight | 0.000000 |
| Select Your Color/Finish | Satin Anodized |
| Glass Thickness | 1/2" |
| Compare To | SR2SSA12240 |
| Select Your Length | 240" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Length | 240" |
| Ship Via | Stock Lengths Must Ship Common Carrier |

