Features, Advantages, & Benefits
Item NoSUCD1212
SUCD1212BA Classic U-Channel 1/2" Glass 144" Long
Unit Of Measure EA

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoSUCD1212
FHC Classic U-Channel 1/2" Glass 144" Long
Unit Of Measure EA
Only %1 left
Features, Advantages, & Benefits
Classic Series Shower Door U-Channel 144" Long
3/4" Deep Pocket U-Channel For Fixed Glass Panels
Can Be Mounted On Floors, Curbs, Walls, and Ceilings
Many Finishes To Choose From
For Use With 3/8" or 1/2" Thick Tempered Glass
Wet Glazed with S150C Silicone Sealant
Description
| Product Name | FHC Classic U-Channel 1/2" Glass 144" Long |
|---|---|
| Item No | SUCD1212 |
| Glass Thickness | 1/2" |
| Select Your Length | 144" |
| Catalog Page | FSH24 p. 95 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Height | 3/4" |
| Product Width | .678" |
| Warranty | 15 - Year Warranty |

