Features, Advantages, & Benefits
Item NoSUCD3812
SUCD3812BA Classic U-Channel 3/8" Glass 144" Long
Unit Of Measure EA
Case Quantity 40

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoSUCD3812
FHC Classic U-Channel 3/8" Glass 144" Long
Unit Of Measure EA
Case Quantity 40
Only %1 left
Features, Advantages, & Benefits
Classic Series Shower Door U-Channel 144" Long
3/4" Deep Pocket U-Channel For Fixed Glass Panels
Can Be Mounted On Floors, Curbs, Walls, and Ceilings
Many Finishes To Choose From
For Use With 3/8" Thick Tempered Glass
Wet Glazed with S150C Silicone Sealant
Description
| Product Name | FHC Classic U-Channel 3/8" Glass 144" Long |
|---|---|
| Item No | SUCD3812 |
| Glass Thickness | 3/8" |
| Case Quantity | 40 |
| Select Your Length | 144" |
| Catalog Page | FSH24 p. 95 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Height | 3/4" |
| Product Width | 9/16" |
| Warranty | 15 - Year Warranty |

