Features, Advantages, & Benefits
Item NoTBR8X24CH
TBR8X24CH 8" Pull 24" Towel Bar Combo With Metal Washers - Polished Chrome
Unit Of Measure EA
Case Quantity 20

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoTBR8X24CH
FHC 8" Pull 24" Towel Bar Combo With Metal Washers - Polished Chrome
Unit Of Measure EA
Case Quantity 20
Features, Advantages, & Benefits
Heavy Duty Tubular Construction
Includes One 8" Pull and One 24" Towel Bar
Available in 4 Finishes
Plastic Washers Prevent Damage to Glass
M6-1 Threading
8" and 24" CTC Hole Spacing
(3) 1/2" Diameter Holes in Glass
Features, Advantages, & Benefits
| Product Name | FHC 8" Pull 24" Towel Bar Combo With Metal Washers - Polished Chrome |
|---|---|
| Item No | TBR8X24CH |
| Weight | 1.150000 |
| Select Your Color/Finish | Polished Chrome |
| Case Quantity | 20 |
| Compare To | BM8X24CH TB824CSWPS |
| Center-to-Center | 8" and 24" CTC Hole Spacing |
| Catalog Page | FSH24 p. 67 |
| Glass Fabrication | (3) 1/2" Diameter Holes in Glass |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Warranty | 15 - Year Warranty |

