Features, Advantages, & Benefits
Item NoTBRM18
TBRM18 18" Tubular Miterd Crnr Singl Sided Towel Bar Pol. Chrome No Metal Washers
Unit Of Measure EA

*Actual product colors may vary from the images shown.
Features, Advantages, & Benefits
Item NoTBRM18
FHC 18" Single-Sided Round Tubing Towel Bar With Mitered Corners
Unit Of Measure EA
Only %1 left
Features, Advantages, & Benefits
No Metal Washers for a Seamless Look Through the Glass
Heavy-Duty 3/4" Diameter Tubing Construction
Requires 1/2" Diameter Holes for Installation
For 1/4" to 1/2" Tempered Glass
Available in 18" or 24" Lengths
18" CTC Hole Spacing
(2) 1/2" Diameter Holes in Glass
Description
| Product Name | FHC 18" Single-Sided Round Tubing Towel Bar With Mitered Corners |
|---|---|
| Item No | TBRM18 |
| Compare To | MT18CH |
| Center-to-Center | 18" CTC Hole Spacing |
| Catalog Page | FSH24 p. 61 |
| Glass Fabrication | (2) 1/2" Diameter Holes in Glass |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Warranty | 15 - Year Warranty |

